Kompostowalny foliopak kurierski - foliopak, który ZNIKA

 
17 Oct, 2022

Jakiś czas temu poruszaliśmy temat ekologicznych opakowań w biznesie i tego, dlaczego warto w nie zainwestować. W tym artykule pokażemy Wam jedno z bardziej zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych dla firm zajmujących się sprzedażą wysyłkową - kompostowalne foliopaki kurierskie.

Dowiecie się:

  • czym są kompostowalne foliopaki kurierskie,

  • dlaczego warto mieć foli opak kurierski u siebie w firmie,

  • jakie mają foliopaki kurierskie,

  • jak wybrać odpowiednie foliopaki kompostowalne.

Foliopaki kompostowalne - nowy trend w branży e-commerce

Foliopak kompostowalny Znika - opakowanie ecommerce


Kompostowalne foliopaki
 stanowią bardziej ekologiczne rozwiązanie powszechnie stosowanych plastikowych kopert kurierskich. Są stworzone z tzw. biotworzywa, czyli materiału roślinnego, produkowanego na bazie skrobi kukurydzianej i olejów roślinnych.

Mogą ulegać procesowi kompostowania. Oznacza to, że po zużyciu kompostowalne koperty foliowe rozłożą się do związków organicznych - wody, dwutlenku węgla i biomasy. Mówiąc prościej zmieniają się w kompost, który nie tylko nie jest szkodliwy dla środowiska, ale może je dodatkowo wzbogacić w cenne składniki naturalne.

Na wielu stronach internetowych kompostowalne foliopaki kurierskie są często określane jako biodegradowalne foliopaki kurierskie.


Dlaczego warto mieć kompostowalne foliopaki kurierskie w swojej firmie?

1) To bezpieczeństwo przesyłek

Kompostowalne foliopaki to przede wszystkim świetne zabezpieczenie dla Twoich produktów w trakcie wysyłki. Tego typu koperty kurierskie zapewniają ochronę produktu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (np. wilgocią), zabrudzeniami czy mechanicznymi uszkodzeniami. 

Kompostowalny foliopak to wytrzymałe opakowanie zapewniające znakomitą ochronę produktów. Posiada specjalne, zaklejane zamknięcie, które zapobiega otwarciu koperty.

Z kompostowalnym foliopakiem każda twoja paczka będzie solidnie zapakowana, a produkty dotrą do klientów w idealnym stanie!

2) To świetna wizytówka dla twojej firmy

Kiedyś foliopaki kojarzyły się głównie z firmami kurierskimi. Od jakiegoś czasu są jednak również świetnym narzędziem marketingowym dla wielu marek. Nic dziwnego! W końcu są pierwszą rzeczą, którą widzi klient.

Na ten moment na rynku można znaleźć wiele ofert kompostowalnych foliopaków kurierskich, które z powodzeniem da się personalizować. Ich wygląd i właściwości można dostosować do potrzeb firmy, która chce w nie zainwestować. Dobierać można grubość folii, poziom jej transparentności, kolor, a także nadrukowaną na nią grafikę. Dzięki temu mamy bardzo wiele możliwości aby przyciągnąć uwagę konsumentów i sprawić, że nasza firma zapadnie im w pamięci na dłużej.

Biotworzywa są w dodatku miłe w dotyku. Piękna grafika, logo firmy i ekologiczny materiał z pewnością przyciągną uwagę każdego i wzmocnią ekologiczny przekaz twojego produktu.

3) To ważne dla twoich klientów

Wygląd opakowania jest bardzo ważny jednak warto pamiętać, że wiedza konsumentów na temat ekologii jest coraz większa, przez co znaczenie ma również to z jakiego materiału zostało ono zrobione. Większość foliopaków na rynku jest wykonywana z konwencjonalnego plastiku, szkodliwego dla środowiska. Właśnie dlatego warto wyróżnić się na tle innych marek i zrezygnować z pakowania w plastik oraz postawić na koperty kurierskie z biotoworzyw.

Niemal połowa konsumentów deklaruje, że wpływ dostawy na środowisko jest dla nich istotny. Według 69% klientów najważniejszą kwestią związaną z ekologicznymi formami dostawy towaru jest ekologiczne opakowanie.

Konsumenci wolą wybierać firmy, które dbają o środowisko. Niemal jedna trzecia polskich klientów przestała kupować produkty określonych marek, ponieważ ich opakowania nie były przyjazne dla środowiska.

Czy kompostowalne foliopaki będą odpowiednie dla twojej firmy?

Kompostowalny foliopak z nadrukiem

Jak najbardziej!

Mają te same właściwości co ich plastikowe odpowiedniki

Opakowania z biotworzyw, są tak samo funkcjonalne, jak koperty foliowe. Mogą być odpowiedzią na wszelkie potrzeby przedsiębiorców i konsumentów.

Foliopaki kurierskie są wodoodporne, elastyczne i niezwykle trwałe. Dzięki temu świetnie zabezpieczają przesyłki przed wilgocią oraz uszkodzeniami.

Co można spakować w kompostowalne foliopaki kurierskie?

Mogą one być wykorzystywane do wysyłki bardzo szerokiej gamy produktów. Zwykle są dostępne w wielu rozmiarach i kolorach. Często można dostosować również ich poziom transparentności. Dzięki temu takie foliopaki będą świetnym opakowaniem m.in. dla ubrań, wszelkiego rodzaju tekstyliów, książek, czasopism, kosmetyków, biżuterii i wielu innych.

Jak wybrać dobry foliopak kompostowalny?

Jeśli decydujesz się na takie rozwiązanie w swojej firmie to warto postawić na opakowania z wiarygodnych źródeł. Na rynku można znaleźć wiele foliopaków, które są jedynie reklamowane jako ekologiczne. Jak nie dać się zwieść chwytom marketingowym i wybrać prawdziwie zrównoważone rozwiązanie? Z pomocą przychodzą nam certyfikaty. Dają nam one gwarancje, że dany produkt jest bezpieczny dla środowiska i w odpowiednich warunkach rozłoży się do naturalnych związków organicznych. Przy okazji mówią nam one w jaki sposób dane opakowanie może być kompostowane: przemysłowo czy przydomowo

Czym odznaczają się foliopaki ZNIKA?

Foliopaki dostępne w naszej ofercie to produkty, które spełniają wszystkie niezbędne normy UE dotyczące opakowań kompostowalnych.

Koperta kurierska ZNIKA odznacza się przede wszystkim wysoką jakością. Jest stworzona jedynie z naturalnych materiałów, a przy tym zachowuje wszystkie właściwości ważne dla bezpiecznego pakowania przesyłek, dzięki czemu Twoje produkty zostaną zabezpieczone. Koperta kurierska jest bardzo wytrzymała i wodoodporna, a także posiada funkcjonalne zamknięcie wyposażone w pasek z klejem. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoje produkty bezpieczne dotrą do klientów.

Mamy nadzieję, że coraz więcej firm będzie się przyłączać do naszej walki o czyste środowisko. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu i zapoznania się ze wszystkimi właściwościami ZNIKApacków.

Foliopaki Znika - ekologiczne opakowania wysyłkowe

Wszystkie nasze produkty

Oprócz foliopaków kurierskich, w naszej ofercie znajdziesz takie produkty jak koperty papierowe, bezpieczne opakowania z bio folii, ekologiczne taśmy klejące i wiele innych.