Cześć! Jesteśmy ZNIKA.

Naszą misją jest zastąpienie plastiku roślinnymi alternatywami. Współpracujemy z dużymi firmami i małymi przedsiębiorstwami nad transformacją ich procesów wysyłkowych. Pomagamy w zamianie szkodliwych opakowań na opakowania stworzone z roślin, które ulegną biodegradacji… czyli po prostu znikną.

Promujemy bardziej ekologiczne rozwiązania na rynku i wprowadzamy najnowsze trendy w branży e-commerce, spożywczej oraz kosmetycznej. Dbamy o to, żeby działania naszych partnerów były spójne z ich wartościami. Oferujemy szeroką paletę roślinnych opakowań wysyłkowych oraz etykiet produktowych.

Jako jedyni na rynku oferujemy wyłącznie te rozwiązania opakowaniowe, które są zgodne z filozofią zrównoważonego rozwoju.

Jeśli chcesz dbać o ekologię i środowisko naturalne, wybierz startup ZNIKA.

Czytaj więcej:

Walczymy z plastikiem i dbamy o środowisko promując tworzywa i materiały roślinne. Dla partnerów korzystających z naszego serwisu mamy w ofercie najbardziej potrzebne i eko materiały. Chcemy pokazać, że tworzywa sztuczne w branży opakowań nie są koniecznością, natomiast biotworzywa ze skrobi kukurydzianej i etykiety z materiałów roślinnych mogą mieć zastosowanie do wielu produktów.

Działamy w branży E-Commerce, w branży food oraz w branży agritech i chcemy promować najbardziej eko rozwiązania, ograniczyć zużycie tradycyjnych i szkodliwych opakowań.

Dane pokazują, że producent plastiku nie ponosi odpowiedzialności za swoje opakowania. Tylko 40% opakowań w Polsce jest przetwarzane i nadaje się do recyklingu.

ZNIKA to startup, który powstał w Szkole Pionierów PFR oraz Allegro. Mimo, że początkowy produkt zakładał start głównie w branży E-commerce, to rozszerzyliśmy nasze działania. Początkowo testowaliśmy popyt w Warszawie, szybko rozszerzyliśmy działalność na całą Polskę, a teraz myślimy o Europie Centralnej i Europie Zachodniej.

Podczas szkoły pionierów powstała koncepcja ZNIKA - opakowania eko. Za start walki z plastikiem uważamy moment, gdy dopracowaliśmy nasze kompostowalne i elastyczne koperty oraz ekologiczne taśmy klejące. Promowanie materiałów roślinnych do branży tworzyw sztucznych to nasza misja. Plastik i materiały z tworzyw sztucznych muszą odejść, a rynek powinien otworzyć się na podmioty, które produkują opakowania w duchu odpowiedzialności i zaangażowanych w filozofię eko.