Warta Poznań w dążeniu do zrównoważonego rozwoju

 
26 Jul, 2023

Warta Poznań, jeden z czołowych klubów piłkarskich w polskiej Ekstraklasie, od dawna słynął z zielonego wizerunku. Nie tylko ze względu na kolor swojego logo, ale także dzięki  swojemu ekologicznemu podejściu do prowadzenia klubu.

Ostatnio Warta podjęła kolejne działania w kierunku zrównoważonego rozwoju. Jednym z kluczowych kroków w tym procesie było zmienienie sposobu pakowania przesyłek i opakowań dla klubu sponsorów. Z przyjemnością pomogliśmy im w spełnieniu tego celu i tym samym staliśmy się jednym z ich partnerów biznesowych.

Dlaczego Warta chce być najbardziej ekologicznym klubem w Polsce?

To jedna z głównych misji klubu. Warta pragnie być najbardziej ekologicznym klubem w Polsce, angażując swoją Zieloną Społeczność w działania na rzecz pozytywnego wpływu na środowisko i stając się wzorcem dla innych klubów sportowych w kraju. Jak możemy przeczytać na ich stronie:

“Dzisiaj tworzymy klub piłkarski, więc sport jest fundamentem naszego działania i traktujemy go priorytetowo. Chcemy jednak, żeby definiowały nas wartości, dzięki którym umacniamy naszą Zieloną Społeczność. Budujemy tożsamość lokalną i mamy możliwość docierania do tysięcy osób, dlatego naszą powinnością i misją jest wywieranie pozytywnego wpływu na otoczenie”.

Koperty sumo

Współpraca i ekologiczne rozwiązania

Czy współpraca między klubem piłkarskim z tradycjami z nowoczesnym startupem jest możliwa? Oczywiście, że tak! :) 

Po kilku rozmowach i ustaleniu wszystkich potrzeb udało nam się znaleźć odpowiednie rozwiązania. Klub zdecydował się na następujące produkty z naszej oferty:

  • Torby i kartony z trawy - nie tylko zastąpiły tradycyjne plastikowe torby i kartony z pulpy drzewnej, ale także wyróżniły się estetyką i wysoką jakością.
  • Papierowe koperty ochronne z recyklingu - w celu ochrony delikatnych przedmiotów. Dzięki nim możliwe było skuteczne zabezpieczenie produktów i minimalizacja zużycia plastiku i nowego papieru.
  • Etykiety z trawy - aby podkreślić zaangażowanie Warty Poznań w zrównoważony rozwój. Przyczyniły się one do minimalizacji zużycia plastiku w firmie, ale również nadały przesyłkom klubu unikalny wygląd.
  • Taśmę kompostowalną z roślinnym klejem z kauczuku - w celu ekologicznego zamykania i zabezpieczania nawet najcięższych przesyłek. To ekologiczna taśma, która ma te same właściwości, co zwykła, plastikowa taśma klejąca jednak ma w 90% roślinne pochodzenie. 

Nasze wspólne wartości sprawiły, że osiągnęliśmy porozumienie bardzo szybko.

Zielona marka a ekologiczne opakowania - czyli dlaczego Warta Poznań chce być spójna. 

Nasza współpraca szybko przyniosła owoce!

Dzięki wprowadzeniu ekologicznych opakowań klub zrealizował swoje cele w dążeniu do zrównoważonego rozwoju. Ekologiczne opakowania przyczyniły się do:

  • zminimalizowania zużycia plastiku,
  • zredukowania ogólnego wpływ firmy na środowisko naturalne,
  • uzyskania estetycznej prezentacji produktów, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości opakowań,
  • zbudowania pozytywnego wizerunku klubu jako lidera w dziedzinie ochrony środowiska,
  • zwiększenia wiarygodności klubu jako ekologicznej marki.

Dodatkowo Warta Poznań stała się inspiracją dla innych firm, zachęcając je do podjęcia działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Podsumowanie

Uwielbiamy takie współprace, ponieważ pokazują, że nawet tradycyjny biznes może mieć ekologię wysoko w swojej strategii. Wszystkie firmy powinny dbać o swoją społeczność i o dobro naszej planety. 

Dzięki naszym ekologicznym opakowaniom, klub mógł jeszcze skuteczniej niż do tej pory, rozwijać się w duchu zrównoważonego rozwoju, spełniając oczekiwania zmieniającego się rynku. 

Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tego ekologicznego sukcesu!

#WARTO być eko!