Jak wybrać najlepsze opakowanie do kawy i herbaty?

 
07 Mar, 2023
Doypack

Opakowania do kawy i herbaty są ważnymi elementami produktów, które nie tylko chronią je przed różnymi czynnikami zewnętrznymi, ale również przyciągają uwagę konsumentów. Ich cechy funkcjonalne i wizerunkowe mają kluczowe znaczenie w procesie sprzedaży.

Funkcjonalność przede wszystkim

Aspekt funkcjonalny opakowań do kawy i herbaty obejmuje kilka ważnych cech. Przede wszystkim takie opakowanie musi chronić produkt przed wpływem wilgoci, światła oraz powietrza. Dlatego tak ważne jest, aby opakowanie było szczelne i wykonane z materiałów odpornych na działanie czynników zewnętrznych. Ważne jest również, aby było łatwe w użytkowaniu. Powinny być wygodne do otwierania, zamykania oraz przechowywania.

W przypadku opakowań do kawy i herbaty, ważne jest również, aby opakowanie zapewniało właściwe warunki przechowywania. Kawa i herbata wymagają niskiej wilgotności, dlatego opakowania muszą zapobiegać utracie aromatu i smaku.

Czym są woreczki doypack?

Doypack kompostowalny z wielorazowym zamknięciem strunowym. Opakowanie nadaje się do żywności

Jednym z rozwiązań opakowaniowych do kawy i herbaty, które cieszy się coraz większą popularnością są torebki doypack. Opakowania doypack charakteryzują się nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale także funkcjonalnością.

Doypack to rodzaj opakowania, który zyskał popularność w ostatnich latach ze względu na swoją wygodę użytkowania i atrakcyjny wygląd. Jest to połączenie worka z zamknięciem typu zipper oraz płaskiego dna, które pozwala na samodzielne utrzymanie opakowania w pionie.

Doypacki są wykorzystywane do pakowania różnych produktów, w tym produktów spożywczych, przypraw, kosmetyków, czy materiałów budowlanych. Dzięki swojej konstrukcji są łatwe w transporcie i przechowywaniu, a także chronią produkt przed wilgocią, światłem i tlenem.

Dodatkowo, są to woreczki strunowe przeznaczone do wielokrotnego użytku. Wyróżniają się specjalnym zamknięciem strunowym "easy open". Dzięki temu po otwarciu można je ponownie zamknąć i produkt zachowuje świeżość na dłuższy czas.

Doypack idealny do kawy

Worki doypack do kawy - opakowania z zamknięciem strunowym i wentylem do pakowania kawy

 Należy pamiętać, że opakowanie na kawę nie może być całkowicie szczelne. Bardzo ważne jest aby posiadało specjalny wentyl. Przykładem opakowania z takim wentylem może być doypack Znika. Pozwala ono “oddychać” kawie. Kawa wydziela gazy, które nie powinny pozostawać w opakowaniu, jeśli chcemy, aby produkt ten zachował świeżość na długi czas. Wspomniany wentyl pozwala wypuścić gazy oddane przez kawę, ale nie wpuszcza powietrza do środka opakowania, dzięki czemu kawa nie traci swojego aromatu. To produkt dostępny w naszym sklepie.

Rozwiązanie przyjazne dla środowiska

Torebki doypack są więc idealnymi opakowaniami zarówno na kawę i herbatę. Do tej pory jednak większość doypacków na rynku była wykonana z materiałów sztucznych, co skutkowało powstawaniem dużych ilości odpadów. 

Na szczęście na rynku jest coraz więcej producentów opakowań, którzy oferują rozwiązania ekologiczne, takie jak opakowania doypack wykonane z materiałów biodegradowalnych i kompostowalnych. To innowacyjne rozwiązanie pozwala na zmniejszenie ilości odpadów oraz zwiększenie atrakcyjności produktu w oczach klientów, którzy coraz bardziej zwracają uwagę na ekologiczność opakowań.

Na rynku są już dostępne kompostowalne doypacki do kawy i herbaty. To idealne rozwiązanie dla producentów, którzy chcą zadbać o środowisko naturalne oraz zwiększyć zainteresowanie klientów swoim produktem.

Kompostowalny doypack - czyli jaki?

Co to oznacza, że doypack jest kompostowalny? Oznacza to, że został wykonany z materiałów, które w odpowiednich warunkach mogą ulegać rozkładowi do związków naturalnych, niezagrażających środowisku - wody, dwutlenku węgla i biomasy. Innymi słowy mogą zamienić się w kompost, który następnie może posłużyć jako nawóz dla roślin.

Więcej o kompostowalności tutaj.

Aspekt wizerunkowy opakowań do kawy i herbaty

Opakowanie do kawy

Aspekt wizerunkowy opakowań do kawy i herbaty również odgrywa ważną rolę w procesie sprzedaży. Opakowania powinny przyciągać uwagę konsumentów i być zgodne z wizerunkiem marki. Dlatego tak ważne jest, aby opakowania były estetyczne, atrakcyjne i wyróżniające się na tle konkurencji.

W przypadku opakowań do kawy i herbaty, kolorystyka oraz grafika są szczególnie ważne. Opakowania powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby odzwierciedlać smak i aromat produktu. Dlatego na przykład opakowanie herbaty zielonej często jest zielone lub opakowanie kawy mocno palonej jest ciemnobrązowe.

Jak zaprojektować opakowanie na kawę?

Opakowania do kawy i herbaty stanowią nie tylko element funkcjonalny, ale również estetyczny produktu. 

Aby uatrakcyjnić opakowanie na kawę lub herbatę, można zastosować wiele ciekawych rozwiązań. Jednym z nich może być doypack z nadrukiem lub zastosowanie etykiety ekologicznej wykonanej np. z papieru z trawy lub z odpadów z winogron. Takie etykiety mogą pomóc wyróżnić markę na rynku oraz podkreślić jej zaangażowanie w ochronę środowiska.

Oto kilka trendów, które mogą Ci pomóc w zaprojektowaniu idealnego opakowania, które przyciągnie wzrok niejednego klienta.

1. Minimalizm

Minimalistyczne wzornictwo jest jednym z najpopularniejszych trendów w projektowaniu opakowań kawy i herbaty. Proste, ale eleganckie wzory w neutralnych kolorach przyciągają uwagę konsumentów. Taki minimalizm łączy w sobie estetykę z funkcjonalnością, co zwiększa atrakcyjność produktu.

2. Naturalne materiały

Klienci coraz bardziej zwracają uwagę na ekologię i zrównoważony rozwój. Dlatego też, opakowania wykonane z naturalnych materiałów, takich jak papier kraft z recyklingu czy tektura, cieszą się coraz większą popularnością. Najbardziej zrównoważonym rozwiązaniem są jednak materiały kompostowalne i biodegradowalne, które po wykorzystaniu mogą się zmienić w kompost do nawożenia gleby.

3. Wzory geometryczne

Wzory geometryczne są ponadczasowe i pasują do wielu stylów. Producenci kawy i herbaty coraz częściej decydują się na zastosowanie takiego wzornictwa w opakowaniach. Kolorowe trójkąty, koła i linie przyciągają uwagę i sprawiają, że opakowanie staje się bardziej atrakcyjne.

4. Zdjęcia

Umieszczenie na opakowaniu zdjęć ziaren kawy czy liści herbaty to kolejny popularny trend w projektowaniu opakowań. Dzięki takiemu rozwiązaniu, klienci mogą zobaczyć jak wygląda produkt, co zwiększa ich zaufanie i chęć zakupu.

Doypack Znika

Opakowanie do kawy

Jeśli poszukujesz opakowania, które skutecznie ochroni Twoje produkty, a jednocześnie będzie przyjazne dla środowiska i atrakcyjne wizualnie, to nasz doypack kompostowalny spełni Twoje oczekiwania. To rozwiązanie, które gwarantuje nie tylko długą świeżość Twoich produktów, ale również zapewnia ich łatwe przechowywanie i transport.

Dzięki solidnej strunie, doypack jest bardzo wygodny w użytkowaniu - łatwo go otworzyć i zamknąć. W naszej ofercie znajdziecie również wersję tego opakowania z wewnętrznym wentylem, który umożliwia cyrkulację powietrza, co skutecznie zapobiega przegrzewaniu się produktów, a także utracie ich wartości odżywczych i smaku.

Wszystkie doypacki z naszej oferty zostały wykonane z materiałów biodegradowalnych, które mogą ulegać procesowi kompostowania i nie pozostawiają mikroplastiku. Po zakończeniu użytkowania, opakowanie można bezpiecznie przetworzyć na nawóz dla roślin, co jest kolejnym atutem tego produktu.

Dlaczego opakowanie ma znaczenie?

Opakowania do kawy i herbaty są ważnym elementem, który ma kluczowe znaczenie w procesie sprzedaży. Aspekt funkcjonalny i wizerunkowy opakowań są równie ważne i muszą być odpowiednio uwzględnione w procesie projektowania opakowania.

Doypack z wentylem to jedno z najpopularniejszych opakowań do kawy i herbaty, które łączy w sobie cechy praktyczne i wizerunkowe. Opakowanie to jest wygodne w użytkowaniu, estetyczne i przyjazne dla środowiska, co przyczynia się do zwiększenia zadowolenia klient i sprzedaży produktów.