Zaburzenia psychiczne znanych osob

Cyklotymia jest przekazywana, jak małe zaburzenie psychiczne, określane również jako stan depresyjny, który jednak zazwyczaj nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość bardzo się od siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skoncentrujemy się na prawdziwym zaprezentowaniu, czym stanowi wprowadzona anomalia psychiczna. Zaczynając więc od początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Pewno stanowić elementem jadącym do powstania choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej stwierdzenie jest dodatkowe zazwyczaj w liczby a trzeciej części bycia człowieka, składa się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu oraz idzie do znacznej destabilizacji w byciu społecznym.

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna zostać już poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie to stricte leczenie farmakologiczne, podobne do sposobu leczenia depresji, bowiem podawane preparaty będą traktowały często zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem działania będzie psychoterapia.

Fazy Zapadnięcie na cyklotymię wyróżnia się uciążliwymi zmianami nastroju. Ważna ją podzielić na dwie fazy:

Faza subdepresji, na jaką występują się: abulia, czyli kłopot z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i punkty z koncentracją, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku i braku wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne wiedzy i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry stan, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i ograniczone zapotrzebowanie na odpoczynek, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności analitycznego myślenia, kłopoty z uwagą uwagi, siła i wrogość, poczucie mocy i entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Wada ta zwykle pojawia się u kobiet, które przechodzą na dwubiegunowość. Gra tym pomysł mają także takie czynniki jak wielki stopień kortyzolu, niski poziom serotoniny, jak i jeszcze stresujące sytuacje. Także dużo poważny wpływ posiadają także wykształcenie i miejsce, w jakiej przebywają potencjalnie chorujące osoby.