Uziemienie lozka

Uziemienia elektrostatyczne są niezmiernie ważnym szczegółem w sektorze i transporcie łatwopalnych alkoholi i innych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny umieszcza się w otoczeniu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

oprogramowanie dla małych firmOferta - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Rokrocznie w całej Europie przystępuje do ponad 400 wypadków spowodowanych teraz tymi działaniami. Zapłony, pożary, a nawet początki to zupełnie realne niebezpieczeństwo, którego osobę ma jakiś zdrowo myślący człowiek i manager w branży.

Tutaj z uwagą przychodzą nam mechanizmy a układy uziemień elektrostatycznych. Ich tworzenie w myśli prowadzi się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym procesem do punktu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na zbycie jest duża liczba ich rodzajów - kleszczowe, przykręcane śrubami, mocowane w jednej obudowie pojemnika. Bardziej zaawansowane systemy pozwalają także na monitorowanie uziemienia w terminie rzeczywistym. W wymieszaniu z własnymi urządzeniami potrafią nie doprowadzać do dozowania materiału lub pracy nad nim w wypadku zaistnienia problemów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką okazję, zamykając zawór czy wlew, co jest przydatne w przypadku awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego standardu rozwiązania często wdraża się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość powszechnym problemem stosowania zacisków na urządzeniach działających z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest zły do całkowitego ograniczenia proces rozliczania się powierzchni materiałem. Potrafi zatem sprawić warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo bądź całkowicie negując jego skuteczność. Traktuje wówczas nie tylko urządzeń, ale i pojemników i zbiorników danych do przechowywania w/w materiałów.