Kasa fiskalna elzab youtube

Z kasami fiskalnymi znajdujemy się w wszystkim sklepie czy supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie kierowana jest sprzedaż detaliczna. A z początku. Co wtedy stanowi kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej te nazywane kasami piszącymi to nic nowego jak urządzenie elektroniczne, dzięki jakiemu potrafimy zobaczyć obrót i stawkę podatku dochodowego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, które nie posiadają pamięci fiskalnej, i dane o zakupach rejestrowane są w międzynarodowej zabezpieczonej pamięci.

Już w Polsce kasy są wyposażone w świadomość fiskalną o właściwościach OTP (One Time Programming), które wskazane są unikalnym numerem, w której na zakończenie doby sprzedaży zalecane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do ostatniego pisze się łączna kwota podatku i należności brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze względu na budowę kasy rejestrujące kwalifikuje się na specjalne kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, które są wykorzystywane w kasach wyróżniają się zarówno na dwa podstawowe systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy oraz program aplikacyjny znajdują się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy towarów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od produktów zaś pomocy));- systemy bazujące na komputerze (w obecnej kasie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna ma kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w ostatniej kwocie prowadzone są przy pomocy programu aplikacyjnego uruchomionego na komputerze, który jeszcze steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma